Co nam daje członkostwo w Unii Europejskiej? Przygotowanie twardych przykładów

15 listopada 2023, godz. 11.00-14.00

Członkostwo w UE powszednieje – warto dowiedzieć się o tym co daje nam Unia, z czego możemy korzystać, a na co zwracać uwagę. Warsztat ma także na celu walkę z dezinformacją na temat integracji europejskiej.

 

 

Podczas warsztatów porozmawiamy o działaniach UE, problemach z jakimi boryka się Unią, możliwych scenariuszach dalszej integracji Europejskiej.
Uczestniczki i uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie korzyści i prawa daje obywatelom członkostwo w UE. 

Szkolenie polecamy wszystkim organizacjom zainteresowanym składaniem wniosku w konkursie na małe granty.

Szkolenie odbędzie się na platformie ZOOM.

Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do spotkania na podany adres mailowy.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzący:

Michał Braun

Absolwent Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego trener i konsultant w sektorze pozarządowym i publicznym, ekspert w dziedzinie partycypacji i integracji europejskiej.  Były prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, wiceprezes Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych i dyrektor Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Były przewodniczący Krajowej Grupy Roboczej ds. zorganizowanego dialogu między UE z młodzieżą. Zajmuje się projektami edukacyjnymi Erasmus+ tworząc i realizując projekty oraz szkolenia w różnych krajach UE , w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Ekspert zewnętrzny Komisji Europejskiej ds. oceny wniosków programów edukacyjnych. Uczestnik i koordynator wielu projektów informacyjnych o Unii Europejskiej.

Podobne wpisy